Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, Bulgar vizesi için gerekli evraklar arasında en önemli belgedir. Bu formdaki bilgilerin eksiksiz olması gerekmektedir. Öncelikle bu form, seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır.

  • Bulgaristan gidiş sebebi eğer turistik amaçla ise; konaklama yapılacak otelin bilgileri ve iletişim adresleri yazılmalıdır.
  • İş seyahatlerinde ve resmi ziyaretlerde davet eden kurumun davetiyesi formda olmak zorundadır. Davetiyede kurum veya şirket bilgileri yazılmalı olmalıdır.
  • Aile ziyareti vize başvurusunda ise daveti yapan kişinin iletişim adresi başvuru formuna yazılmalıdır.

Formda yazan bilgiler, başvuru yapıldığında verilecek olan belgeler ile çelişki göstermemelidir ki yapılan başvuruya olumlu bir cevap alınabilsin.

 

Bulgaristan Vize İşlemi Süreci Nasıl İşler?

Bulgaristan giriş sağlamak istediğiniz seyahatleriniz için alınan Bulgaristan vizesi işlemlerinin tamamlanması uzunca bir süreye yayılır. Yerine getirilmesi gereken oldukça fazla prosedür vardır ve bu prosedürlerin detaylarının bilinmesi size başvuru sürecinde zaman kazandırır.

Bordo pasaporta sahip olan kişiler bütün vize işlemi süreçlerini yerine getirmek zorundayken; Yeşil, Gri ve Siyah pasaporta sahip olan kişiler daha az efor sarf edecektir. Yeşil, Gri ve Siyah pasaportu olan kişiler kısa süreli ziyaretlerinde çoğu yorucu işlemden muaf tutulmaktadır.

Vize başvurusu yapmak isteyenler ilk olarak seyahat amaçlarını netleştirmeli ve gerekli mercilere seyahat amaçlarını bildirerek başvuru yapmalıdır. Her vize türü için farklı başvuru süreçleri ilerlemektedir. Özellikle kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında bu süreçlerin farklılığı daha fazla öne çıkar. Kısa süreli vize için yapıla başvurularda bu konuda yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla süreç ilerlerken; uzun süreli vize için yani D vizesine yapılan başvurularda konsoloslukların bu konu için açmış oldukları özel birimlere başvurulmalıdır.

Kısa süreli Bulgaristan vizesi başvuruları turistik, ticari, transit ve aile ziyareti amacıyla çok farklı kategorilere ayrılmaktadır. Bulgaristan gidiş şartları ülkeye ne amaçla gidildiğine göre farklılık gösterir. Turistik, ticari, aile ziyaret ve transit vize başvuruları için hazırlanması istenen evraklar başvuru sahibinin seyahat amacına ve kişinin sahip olduğu pasaport türüne göre farklılık gösterir. Mesela ziyaret amaçlı vize için başvuru yapılırsa başvuruyu yapan kişi Bulgaristan’da yaşayan tanıdığından davet mektubu almalıdır.

İş ziyareti için Bulgaristan’a seyahat edilecekse, bu kişilerin Bulgaristan Konsolosluk birimine iş yerinden alınan iş yeri kaşesinin basılı olduğu davet mektubu ile başvurması gerekir. İstenen vize evraklarının güncelliği Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar 2018 ve Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar 2019 listesinden takip edilmelidir.

Başvurular hangi vize kategorisine yapılacaksa bu evrakların eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlanması gereklidir. Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabi teslim edilen evrakların ne denli hatasız olduğunda gizlidir. Konsolosluk birimine sunulan bütün evrakların güncel tarihli olması gerekmektedir. Bu belgeler geçersiz, doğruyu yansıtmayan ya da eski tarihli olursa vize reddine sebep olabileceği gibi aynı zamanda cezai işlem sürecinin de başlamasına neden olur.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu S.S.S

Bulgaristan vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Bulgaristan vize başvuru formu başvuru sahibinin kişisel durumunu ile seyahat nedenini konsolosluklara tanıtan resmi bir belgedir. Açık, net ve anlaşılır biçimde, doğru beyanla, kişisel evraklara uygun olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunun son bölümünde yer alan imza alanında başvuru sahibinin imzası mutlaka olmalıdır.

Bulgaristan vize başvuru formu örneği nerde bulunur?

Bulgaristan vize başvuru örneği Bulgaristan’ ın yetki verdiği resmi başvuru merkezlerinin web sitelerinde, başvuru sahibine yardımcı olması ve formun nasıl doldurulacağı konusunda başvuru sahibine bilgi vermesi için bulundurulmaktadır. Bulgaristan vize başvuru formu örneği akredite başvuru merkezi Web siteleri üzerinden ilgili bölümlerinde yer alır.

Bulgaristan D vize başvuru formu örneği nerededir, ne ile yarar?

Bulgaristan uzun süreli D tipi vize başvuru formu örneği Bulgaristan konsolosluklarının resmi olarak yetkilendirdiği başvuru merkezlerinin web sitelerinde ilgili bölümler üzerinden ulaşılabilmektedir. Bulgaristan uzun süreli D tipi başvuru formu başvuru sahibine başvuru formunu nasıl dolduracağı konusunda bir fikir vermek ve yardımcı olmak için paylaşılmaktadır.

Bulgaristan multi vize başvuru formu nerden alınır?

Bulgaristan multi vizesi için başvuru yapacak olanlar, Bulgaristan vizesi başvuru formunu yetkili başvuru merkezlerinin web sitelerinden indirerek doldurabilirler. Multi vize talep edecek olanların Bulgaristan başvuru formunun 24 numaralı talep edilen giriş sayısı başlığında ‘çok girişli seçeneğini işaretlemesi gerekmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu