Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Bulagristan Vize Reddi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vize Reddi Durumunda Neler Yapılabilir?

Yapılan vize başvuru işlemleri tamamlandığında Bulgaristan Konsoloslukları tarafından dosyalar detaylıca kişinin seyahat amacına göre değerlendirilir. Yapılan değerlendirme sonucunda bu konuyla görevli konsolosluk birimleri, kişinin sunduğu evraklarda bir tutarsızlığa rastlanırsa başvuruyu reddedebilir. Bulgaristan Vize 2019 yılında en fazla başvuru yapılan ülke olmuştur ancak başvuru yapan birçok kişi olumsuz yanıt almıştır. Peki, bu durum yaşandığında ne yapılması gerekir?

Bulgaristan vize reddi durumu yaşandığında başvuru hamiline başvurusunun neden reddedildiğini anlatan bir ret mektubu gönderilir. Bu mektupta kişinin vize başvurusunun neden reddedildiği bütün gerekçeleri ile yazmaktadır. Ret cevabı alan başvuru sahibi itiraz hakkına sahiptir. 

Bulgaristan vize reddine ilişkin itirazların hepsi Bulgar Mahkemelerine başvurarak yapılır. Vize başvurularına olumsuz yanıt alınırsa sonrasında başvuru sahibine herhangi bir geri ödeme yapılmamaktadır. Bulgaristan vize başvurusu tekrar yapmak isteyen kişi dosyasını yeniden hazırlayarak ilgili konsolosluk birimine başvurabilir. Başvuru sahibi vize başvuru işlemlerini tekrarlayacaksa yeniden konsolosluk harcını yatırmalı ve dekontunu başvuru dosyasıyla birlikte yetkili başvuru merkezine sunmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu