Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Bulgaristan Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vizesi Ücretleri

Vize başvuruları yapılırken kişilerin ödemesi gereken bazı ücretler vardır, Bulgar vizesi fiyat aralığı seyahat amacına göre farklılık gösterir. Bulgaristan seyahati için turistik, ticari, transit ve aile ziyareti sebebiyle yapılan vize başvuruları için ödenmesi gereken vize ücretleri başvuru sahibinin seyahat amacına ve ülkede kalış süresine göre değişmektedir.

Biometrik pasaportu olmayan Arnavutluk, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya ve Ukrayna vatandaşları yapılan vize başvuruları için 35 € ödemelidir. Biometrik pasaportu olan kişiler bu vize işlemlerini yerine getirmek zorunda değildir. Makedonya ve Sırbistan uyruklu kişiler ise başvurularında vize ücreti ödemekten muaftır. D vize için yapılan başvurularda ve C Vizesi Bulgaristan için yapılan başvurularda farklı ücretler ödenmektedir. Yapılan bu ödemeler dönemsel olarak değişmektedir. Bg vize fiyatları başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık gösterir

Bulgaristan Vize Fiyatları yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. 12 yaşın altında başvuru yapılan kişiler için başvuru ücreti talep edilmez. İstenen başvuru ücretleri sadece konsolosluk harç bedelleri için talep edilir. Bu başvurular, alanında uzman yetkili bir kurum vasıtasıyla tamamlanırsa bu harç bedelleri ilgili kurumun hizmet bedeline dahil edilir.

Konsolosluğa yapılan başvurularda vize harç ücretleri, başvuru yapılacak olan konsolosluğun anlaşmalı olduğu bankalar aracılıyla kabul edilmektedir. İstanbul, Bursa ve Ankara konsoloslukları yapılan başvuruları Garanti Bankası aracılığıyla kabul ederken; Edirne Bulgaristan vize başvuru merkezi için yapılan başvurularda ise İş Bankası ödemeleri kabul edilmektedir. Başvurular eğer ret cevabı alırsa ödediğiniz ücret iade edilmez.

Bulgaristan pasaport vize fiyatları her dönem değişiklik göstermektedir. Bulgaristan vize fiyatları 2018 ve Bulgaristan vize fiyatları 2019 arasında çok bir fark olmasa da içinde bulunulan her döneme göre vize fiyatları değişir. En doğru ve en güncel fiyatları almak için Vfs Bulgaristan üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yapılan vize başvuruları, konsolosluk harç bedeli yatırılmadan kabul edilmez. Bu yüzden vize başvuruların işleme alınması ve değerlendirilmesi için gerekli vize ücretinin ödenmesi şarttır. Bu ücretin ödendiğine dair banka dekontunu mutlaka başvuru evraklarının arasına eklemelisiniz.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu