Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vize İşlemleri İçin Gerekli Olan Evraklar

Bulgaristan için vize gerekli mi konusuna açıklık getirilmesi gerekirse pasaportsuz seyahat imkansızdır. Bu nedenle ilk edinilmesi gereken evrak pasaporttur. Bulgar vizesi evrakları yapılan seyahatin amacına göre farklılık göstermektedir. Başvuru yapan kişiler işlemlere başlamadan önce ne amaçla seyahat etmek istediğine karar vermeli ve vize evraklarını bu amaca uygun olarak hazırlamak zorundadır. Hazırlanması son derece uzun süre alan bu evrakların toparlanması için; Vfs Global Bulgaristan Gerekli Evraklar konusunda da müşterilerine yardımcı olmaktadır.

-Vize başvurusu için hazırlanması gereken Bulgaristan vizesi gerekli evraklar seyahat amacına göre farklılık gösterse de standart olarak hazırlanması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Standart prosedür evrakları ise aşağıda sıralanan gibidir:

 • -Pasaport: Gerçekleştireceğiniz seyahat sonrasındaki en az 6 aylık süreçte pasaportunuz geçerli olmalıdır. Vizenizin işlenebilmesi amacıyla pasaportta en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Bu nedenle yapacağınız seyahatten önce pasaportun geçerlilik tarihini kontrol etmelisiniz.
 •  
 • -Biometrik Fotoğraf: Tüm vize türleri için gerekli olan evraklardan birisi biometrik fotoğraftır. Öncelikle vize başvurusu için doldurulan forma 35X45 mm ölçülerinde olan ve beyaz arka fonda çektirilmiş fotoğraf yapıştırılmalıdır. İlerleyen süreçlerde de kullanılmak üzere en az iki biometrik fotoğrafa da sahip olmanız gerekir. Çektirilen bu fotoğrafın en az 4 ay önceye ait olması zorunludur.
 •  
 • -Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Başvuru sahipleri, tüm aile üyelerinin bilgilerini içeren nüfus kayıt örneği ile vize başvurusu yapmalıdır. Bu belgeyi e-devlet üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.
 •  
 • -Banka Hesabı Dökümü: Kısa süre için yapılan vize başvurularında, başvuru sahibinin en az 5.000TL bakiyeli banka hesap cüzdanın olduğuna dair belgeyi gerekli mercilere sunması gerekir.
 •  
 • -Bulgaristan Vizesi Başvuru Formu: Başvuru formunda yazılan bilgiler seyahat amacına uygun bilgilerle eksiksiz bir şekilde doldurulmak zorundadır. Planlanan Bulgaristan seyahati turistik, ticari, ziyaret, transit ve diğer vize kategorilerinden herhangi birine dahil olabilir. Bu başvuruların tümü için tek bir başvuru formu bulunmaktadır. Seyahat planlayan kişi, bu başvuru formunu seyahat amacına uygun olarak doldurur. Her başvuru sahibi için bir adet form doldurulmalıdır yani eğer küçük çocuğunuzla seyahat ediyorsanız onun için de bir form doldurmanız gerekmektedir. Bu form, başvuru sahibini tanımaya ve seyahat amacını anlamak için hazırlanan resmi nitelikteki belgedir. Başvuru yaptığınızda dosyada bu form olmazsa başvurunuz kabul edilmez. Bulgaristan giriş şartları arasında en önemli olan bu belgedir.
 •  
 • -Bulgaristan seyahat sigortası: Planlanan Bulgaristan seyahatlerinin gerçekleşmesi için başvuru sahiplerinin her biri için en az 30.000 Euro teminatlı olarak bir seyahat sigortası bulunması zorunludur. Bu sigorta sizin hayatınızı garantiye almak için istenir; acil bir durumda hastalı veya kaza sonucu ayakta/hastanede yatarak tedavi masraflarının karşılanabilmesi için acil sağlık sorunu nedeniyle ülkeye nakil masraflarını karşılamak gereklidir.
 •  
 • -Konaklama Rezervasyonları: Yaptığınız başvuruların türüne göre konaklama rezervasyonları da gerekli olabilir. Turistik vize başvurularında konaklama için yapılan rezervasyonlara göre onay verilir.

Seyahat Amacına Göre Farklılık Gösteren Diğer Evraklar:

Davetiye: Ticari veya aile ziyareti amacıyla yapılan vize başvurularında kişilerin standart evraklara ek olarak; konsolosluğa Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı davetiyeyi sunması zorunludur. Başvuruyu sahibini davet eden kişi, davet mektubunda bütün iletişim bilgilerini eksiksiz olarak yazmalıdır. Bulgaristan Ticari vize için son derece önemli olan bu evrak Bulgaristan vize işlemleri hayati öneme sahiptir.

Mesleki ve Şirkete Ait Evraklar: Başvuru sahibi Türkiye’de çalışan ya da işverense bu durumunu gösteren evrakları hazırlaması gereklidir. Bu belgeler:

 • SGK’ dan alınmış işe giriş bildirgesi,
 • Sigorta hizmet dökümü belgesi,
 • İmza sirküleri,
 • Vergi levhası,
 • Faaliyet belgesi dökümü,
 • Ticaret sicil gazetesinin nüshası.

Her başvuru sahibi adına Bulgaristan vize işlemleri evraklarını titizlikle hazırlanılması zorunludur. Başvuru yapılan konsolosluk birimi, gerekli gördüğü takdirde kişilerden ek evrak isteme hakkına sahiptir.

Bulgaristan schengen vizesi için gerekli evraklar bu evraklardan farklılık göstermektedir. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi almak için Bulgaristan vize vfs’ye ulaşın.

Bulgaristan Vizesi Gerekli Evraklar S.S.S

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Bulgaristan vizesi başvurularında teslim edilmesi gereken evraklar arasında; vize bitiş tarihi itibariyle en az 6 ay daha geçerli olacak bir pasaport, 2 adet usulüne uygun biçimde çekilmiş biyometrik fotoğraf, kişinin aile bilgileri ile ikametgah bilgilerini de gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, başvuru sahibinin banka hesap dökümü gibi mali belgeleriyle Bulgaristan’ da kalınacak otele ait rezervasyonlar ayrıca başvuru sahibinin mesleki durumunu gösterir belgeler sayılabilir.

Bulgaristan vize evrakları neye göre belirlenir?

Bulgaristan vize başvurularında teslim edilecek evraklar vize türüne göre değişiklik gösterir. Ayrıca Bulgaristan vize evraklarında kişisel durumda belirleyicidir. Bulgaristan vize başvurularında teslim edilecek evrakların vize türü ve kişisel duruma göre değişmesi nedeniyle evraklar konusunda akredite başvuru merkezlerinden yardım almak başvuru sahibinin yararına olacaktır.

Bulgaristan aile Birleşimi Vizesi evrakları hangileridir?

Bulgaristan aile birleşimi için gerekli evraklar arasında; Bulgaristan evlilik cüzdanı, apostil işlemleri tamamlanmış sabıka kaydı, 2 adet biyometrik fotoğraf, Bulgaristan’ dan alınacak noter tasdikli kira kontratı taahhütnamesi, eşlerin evliliklerinin sahte olmadığını kanıtlar taahhütname, noter onaylı kira kontratı bulunur.

Bulgaristan D vizesi gerekli evraklar evlilik taahhütname nedir?

Bulgar vatandaşıyla evlilik nedeni ile yapılacak olan Bulgaristan vize başvurularında bazı taahhütnameler istenir. Bunlardan biri Bulgar vatandaşı olan eşi tarafından Türk eşin her tür bakım ve masraflarının karşılanacağına dair taahhütnamedir. Bu taahhütnamede oturulacak olan evin adresi de beyan edilir. Ayrıca her iki eş tarafından evliliğin sahte olmadığına ve birlikte yaşanacağına dair beyanı içeren bir taahhütname verilir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu