Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Bulgaristan Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vizesi Almak İçin Randevu İşlemleri

Bulgaristan vizesi almak için yapılan randevu işlemleri konsolosluk birimlerinin işleyişine göre farklılık gösterir. Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği şahsi başvuruları randevu talep etmeden kabul etmektedir. Ankara Büyükelçiliği’nde yapılan işlemlerde Bulgaristan vatandaşları ve vatandaşlık talep edenler randevu almak zorundadır.

Bulgaristan vizesi için veya pasaport işlemleri için başvuran kişiler Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği Konsolosluk Birimi’ne giderek işlemlerini başlatmalılardır. Tüm evraklar seyahat amacına göre özenle, eksiksiz ve yanlış bilgiler içermeyecek şekilde hazırlanmalıdır. Sunulan evraklarda eksiklik olması veya herhangi bir hataya kurum yetkilileri tarafından rast gelinirse yapılan vize başvuruları olumsuz sonuçlanır. Konsolosluk tarafından olumsuz yanıt alan kişilerin tekrar başvurmasında herhangi bir sıkıntı yoktur.

Konsolosluk birimleri; turistik, ticari, aile ziyaret, transit amaçlı vize başvurularını akredite edilmiş seyahat acenteleri, tur şirketleri ve yetkilendirilmiş başvuru merkezleri aracılığıyla da kabul etmektedir. Vize almak isteyenler başvurularını aracı firma vasıtasıyla yapacaklarsa ilgili kurumun başvuru prosedürleri hakkında bilgi sahibi olmak zorundadırlar.

Ülkede uzun süre oturma izni veren Bulgaristan D vize işlemleri için kesinlikle randevu alınmalı kişinin konsolosluk birimine bizzat gitmesi şarttır.

Yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ile vize işlemlerini yapmak isteyen kişiler, başvuru için randevu gerekip gerekmediği konusunda merkezden bilgi almalıdırlar. Özel durumlarda kişilerin başvurularını, gerekli şartları taşıması durumda üçüncü bir kişi yapabilir. Hangi vize türüne başvurulduğuna göre; vize alırken izlenen süreç de değişebilmektedir.

Başvuruları kabul eden ve değerlendiren konsolosluk birimindeki yetkililer, başvuru yapan kişiyi süreç boyunca her an mülakata çağırma hakkına sahiptir. Bu durumda kişiye bir gün ve saat verilir; belirlenen bu zaman diliminde randevuya gidilmezse vize talebi reddedebilir.

Bulgaristan Randevu Formu S.S.S

Bulgaristan D vize randevusu nasıl Alınır?

Bulgaristan D tipi vize başvuruları doğrudan doğruya Bulgaristan konsolosluklarında yapılır. Bulgaristan Konsolosluğu vize randevusu almak için direkt olarak konsolosluklar ile iletişime geçilmelidir . Konsolosluk randevu işlemlerinde yetkili seyahat acentalarında görevlendirme yapılabildiğinden vatandaşlar Bulgaristan vizesi yasal başvuru merkezlerinden konu ile ilgili bilgi alabilir.

BULGARİSTAN C TİPİ VİZE İÇİN RANDEVU ALMALI MIYIM?

Bulgaristan kısa süreli C Tipi vize başvurularında biyometrik işlemler yani parmak izi, vize alınmamaktadır. Dolayısıyla da Bulgaristan kısa süreli C tipi vize başvurusu yapmak için Bulgaristan konsolosluklarından randevu almaya gerek yoktur.

Bulgaristan vize başvuru formu hangi dilde doldurulur?

Bulgaristan vize başvurularında teslim edilmesi gereken resmi evraklardan Bulgaristan vize başvuru formu, hem Türkçe hem de İngilizce olarak doldurulmalıdır. Başvuru formunun Türkçe ya da İngilizce olarak her iki dilde de teslim edilmesi zorunludur.

ZAYAVLENİE FORMU DOLDURULMUŞ ÖRNEĞİ NERDEN BULUNUR, NE İLE YARAR?

Zayavlenie Formu doldurulmuş örneği, Bulgaristan konsolosluklarının yetkilendirdiği başvuru merkezlerinin ya da vize işlemlerinde deneyimli seyahat acentalarının siteleri üzerinden rahatlıkla ulaşılabilir. Formun doldurulmuş örneği, kişiye formu nasıl dolduracağına dair yardımcı olmak için paylaşılmaktadır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu