Bulgaristan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Bulgaristan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Bulgaristan Vizesiyle Schengen Ülkelerine Giriş Yapmak Mümkün Mü?

Bulgaristan Schengen mi birçok kişinin kafasında bir soru işaretidir. Bulgaristan’a vize alındığında bütün Schengen ülkelerine girilebileceği gibi bir yanılgıya kapılmamak gerekir; çünkü Bulgaristan d vizesi ile Avrupa tamamen gezilemez. Bulgaristan Schengen ülkeleri için açılan bir kapıdır ama her vize türü ile bu mümkün değildir. Ancak vizeye başvuran kişilerin pasaportunda geçerli bir Schengen vize varsa; bu kişi, o Schengen ile Bulgaristan giriş hakkına sahiptir.

Bu noktada unutulmaması gereken bir husus var Bulgaristan’a yapılacak olan girişlerde yetkililer kişiyi yine de ülkeye almama yetkisine sahiptir. Geçerli bir Schengen vizesinin bulunması her istediğinde o ülkeye girilebileceği anlamına gelmez.

Bulgaristan Schengen vizesi kapsamında olan bir ülkedir ancak herkese seyahat izni vermemektedir. Özellikle belirtmek gerekir ki Schengen kuralları ve kapsamı her sene farklılık göstermektedir. Bulgaristan Schengen 2018 yılında dünyanın her bir yerinden misafir kabulünü sağlamıştır. Avrupa ülkelerine seyahatin son derece zor olduğu bu ortam Bulgaristan insanlara büyük kolaylıklar sağlamaktaydı fakat 2019’da değişen politikalar nedeniyle aynı oranda bir rağbet yaşanmadı.

Bulgaristan Schengen 2019 yılında alınması daha zor bir vize haline geldi. Gerekli bütün evraklar hazırlansa dahi gözden kaçan ufacık detaylar büyük planların alt üst olmasına neden oldu. Vfs Bulgaristan Vize merkezinin yardımı ile bu konuda da kendinize bir yardımcı bulmuş ve Bulgaristan Schengen alımını kolaylaştırmış olacaksınız.

Bulgaristan Vize Başvurusu

Bulgaristan vize işlemleri hangi amaçla seyahat edileceği belirlendikten sonra evraklar hazırlanarak başlatılmalıdır. Kısa süreli vize kategorisinde olan; turistik, ticari, aile ziyaret ve transit vizesi başvuruları için evraklar hazırlanmalı ve yetkili mercilere sunulmalıdır. Evraklarda herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olması durumunda başvuru sürecinde olumsuz durumlarla karşılaşılabilir. Dolayısıyla sunulan tüm evraklar dikkatli ve titiz bir şekilde hazırlanmak zorundadır.

İşlemleri yürüten konsolosluk birimi, sunulan evrakları değerlendirilerek vize başvuruları hakkında kesin bir kanıya varır. Kısa süreli vize başvuruları yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanabilirken; uzun süreli vize başvurularının sonuçlanması 45-60 gün sürmektedir. Bütün bu süreçler sonunda olumlu ya da olumsuz bir yanıt başvuru hamiline ulaştırılır.

Bulgaristan’a yapılan vize başvuruları, kişinin yaşadığı bölgenin yetki alanındaki konsolosluk birimine yapılmalı ve bu durum kişiyi hem ek masraflardan hem de zaman israfından kurtaracaktır. Bulgaristan Cumhuriyeti’nin Türkiye’de 4 farklı ilde diplomatik temsilciliği vardır. Vize başvurusu yapılmadan önce başvuru yapılacak olan konsolosluk biriminin yetki alanı kontrol edilmeli ve ardından gerekiyorsa randevu alınmalıdır. Fakat kişi bütün bu prosedürlerle uğraşmak istemiyorsa Bulgaristan vize merkezi şirketleri aracılığıyla vize başvurusu yapabilir. Bulgaristan vizesi aracı firma sayesinde daha hızlı bir şekilde alınmaktadır.

Bulgaristan Schengen Vizesi S.S.S

Schengen vizesi ile Bulgaristan’ dan transit geçiş yapılır mı?

Schengen vizesi sahibi olmak, Bulgaristan transit vize başvurularında muaf olma sebebidir. Bulgaristan’ dan transit geçiş yapacak olan Schengen vize sahiplerinin transit vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Schengen vizesi ile Bulgaristan’ dan Transit geçiş yapılabilmektedir.

Bulgaristan vizesi ile Schengen’ e girilir mi?

Çok girişli Multi vize olmak koşuluyla Schengen vizesi ile Bulgaristan’ a giriş yapılabilmektedir. Schengen bölgesine yapılacak ziyaretlerde Bulgaristan vizesi geçerli olmamaktadır. Bulgaristan vizesi sahipleri Schengen ülkelerine Bulgaristan vizesi ile girmemektedir.

Bulgaristan Schengen vizesine geçti mi?

Bulgaristan Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin yer aldığı Schengen Anlaşması kapsamında vize Anlaşmasını henüz imzalamamıştır. Dolayısıyla Bulgaristan 2020 yılı itibarıyla henüz Schengen vizesi üye ülkeleri arasında yer almamaktadır.

Bulgaristan Schengen’e ne zaman girecek?

Bulgaristan 2007 senesi itibariyle Avrupa Birliği ülkeleri arasına girmiştir ancak Bulgaristan şuan için Schengen Anlaşması’ nı imzalamış olup Bulgaristan’ ın Schengen’ e na zaman gireceği konusunca herhangi bir bilgi paylaşılamamaktadır. Bulgaristan hükümeti ile Avrupa Birliği arasında yapılacak anlaşmalarla netleşecek bir konudur.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu